Viete, na akú stavbu je potrebné vybaviť stavebné povolenie a kedy stačí ohlásenie stavby?

Čítať viac

Novostavba, rekonštrukcia, drevodom alebo prerábka podkrovia? Nezabúdajte pri tom na strechu. Šikmá či plochá – obe potrebujú kvalitné prevedenie!

Čítať viac

Súčasťou pohodlného bývania je tiež precízny výber kvalitného komínového telesa. Správny výber a dôsledná inštalácia komína ovplyvňuje ekonomiku vykurovania, účinnosť vykurovacej sústavy a celkový štandard bývania.

Čítať viac

Zorientovať sa na trhu komínov je jednoduché. Sú komíny a komíny, ktoré by rady boli komínmi s vlastnosťami ako kvalita, presnosť, tesnosť, odolnosť. Pri výbere komínového telesa sa sústreďte na vlastnosti, ktoré majú byť zárukou ochrany vášho zdravia, života a majetku.

Čítať viac

Chemická impregnácia dreva

Chemická impregnácia dreva a jej dôsledky na konštrukciu strechy a okolité prostredie

Čítať viac

V súčasnej modernej architektúre prevláda čoraz viac trend nízkeho sklonu striech. Doteraz sa takéto strechy realizovali inými materiálmi.

Čítať viac

Betón ako klasický stavebný materiál má široké použitie v stavebníctve.  Nie je preto žiadnym prekvapením, že je vhodný ako základný materiál aj pre skladané strešné krytiny.

Čítať viac

Drevo bolo v histórii stavebníctva pre strešné konštrukcie najpoužívanejším materiálom. S vývojom sa postupne menil spôsob spojovania drevených častí strechy a s ním i používané konštrukcie zastrešenia.

Čítať viac

Predstavujeme Vám Schiedel KombiGas. Ide o unikátnu komínovú zostavu, ktorá umožňuje napojenie dvoch rozdielnych spotrebičov - plynového kondenzačného kotla a krbovej vložky.

Čítať viac

Hlavnou úlohou strechy  je chrániť dom pred nepriaznivými vplyvmi počasia, bez zveličovania môžeme povedať, že strecha je najviac zaťažená konštrukcia domu voči poveternostným podmienkam.

Čítať viac

Čo si všimnete na dome ako prvé? Už z diaľky Vás upúta farba strechy. U nás bola kedysi tradíciou klasická červená strecha z pálenej škridly. Pálená škridla ako dokonalá krytina ostáva, dnes však máte pri výbere neporovnateľne viac možností.

Čítať viac

Spoľahlivý odvod dažďovej vody zo strechy je veľmi dôležitý, preto je nevyhnutné venovať jeho výberu náležitú pozornosť. Umiestnenie nevhodných žľabov a zvodov s nevhodným sklonom má za následok ich nefunkčnosť a poruchovosť.

Čítať viac

Dnešný trh ponúka množstvo strešných systémov a často máme problém vybrať si ten najlepší. Hodnotiť krytinu z hľadiska estetického je ťažká úloha nielen pre odborníkov.

Čítať viac

Je veľmi vhodné nechať si poradiť s výberom krytiny od odborníkov. Ak už je zadefinované, aký materiál na strechu pôjde, minimálne si porovnajte záručné podmienky jednotlivých výrobcov.

Čítať viac

Účinné riešenie zateplenia šikmých striech predstavuje nadkrokvová izolácia, ktorá so sebou prináša množstvo výhod.

Čítať viac