Novinky a informácie
BigMat sa stáva oficiálnym sponzorom Majstrovstiev sveta v cyklistike UCI 2023

BigMat sa stáva oficiálnym sponzorom Majstrovstiev sveta v cyklistike UCI 2023

Na základe tejto dohody bude BigMat oficiálnym sponzorom Majstrovstiev sveta v cyklistike UCI 2023, ktoré budú od 3. do 13. augusta 2023 zastrešovať 13 majstrovstiev sveta UCI na rôznych miestach v okolí Glasgowu a vo zvyšku Škótska (Veľká Británia).

BigMat je dostatočne známym pojmom vo svete cyklistiky. Spoločnosť už dlho, od polovice 90. rokov, výrazne podporuje náš šport sponzorovaním tímov UCI a ako sponzor niekoľkých majstrovstiev sveta v roku 2022, ktoré sa konali vo Francúzsku: horskej cyklistiky v Les Gets, pretekov BMX v Nantes a dráhovej cyklistiky v Saint-Quentin-en-Yvelines.

Slovami prezidenta UCI, Davida Lappartienta: „BigMat má dlhú tradíciu pri podpore cyklistiky vrátane podujatí UCI v rôznych disciplínach. Pomáha propagovať cyklistiku nielen ako súťažný šport, ale aj ako životný štýl a spôsob dopravy, ktorý je šetrný k životnému prostrediu. BigMat ako oficiálny sponzor Majstrovstiev sveta v cyklistike UCI je fantastickým prínosom pre tento prvý ročník podujatia, ktoré okrem toho, že hostí najlepších svetových cyklistov, kladie osobitný dôraz na propagáciu výhod a prínosov cyklistiky medzi širokou verejnosťou.

Slovami Trudy Lindbladeovej, generálnej riaditeľky Majstrovstiev sveta v cyklistike UCI 2023: „V čase, keď prebiehajú posledné prípravy pred konaním prvého ročníka Majstrovstiev sveta UCI, sme veľmi radi, že sa spoločnosť BigMat stáva súčasťou rodiny majstrovstiev sveta v cyklistike ako oficiálny sponzor. Keďže už v minulosti poskytovala výraznú podporu významným cyklistickým podujatiam, sme radi, že bude aj naďalej investovať do tohto športu práve v čase, kedy sa pripravujeme na usporiadanie najväčšieho cyklistického podujatia v histórii.“

Slovami prezidenta spoločnosti BigMat International, Fabrica Mauda: „Príbeh skupiny BigMat International bol vždy neodmysliteľne spojený so svetom športu, a to najmä vďaka hodnotám, ktoré predstavuje: jednota, solidarita a tímový duch. Tieto hodnoty dokonale odrážajú nášho ducha spolupráce.

Pokiaľ ide o cyklistiku, sme radi, že môžeme obnoviť našu podporu tohto športu, ktorý sa teší takej obľube medzi všetkými partnermi našej značky.

Podpora cyklistiky je tiež súčasťou našej propagácie cyklistiky ako spôsobu dopravy šetrného k životnému prostrediu, ktorý prispieva k ochrane planéty, ako aj pozitívneho vplyvu fyzickej aktivity na blaho všetkých ľudí. Je preto logické, že podporujeme Majstrovstvá sveta UCI v roku 2023. Bude to podujatie s veľkým globálnym dosahom, ktoré nám umožní posilniť našu pozíciu v súlade s našimi hodnotami.“

Niekoľko slov o UCI

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) bola založená 14. apríla 1900 v Paríži vo Francúzsku a je riadiacim orgánom pre cyklistiku na svetovej úrovni. Rozvíja a dohliada na cyklistiku vo všetkých jej podobách a pre všetkých ľudí: ako súťažný šport, ako zdravú rekreačnú aktivitu, ako dopravný prostriedok a takisto ako aktivitu určenú len pre zábavu. UCI riadi a podporuje všetkých desať cyklistických disciplín: cestnú cyklistiku, dráhovú cyklistiku, horskú cyklistiku, BMX Racing, BMX Freestyle, cyklokros, trial, halovú cyklistiku, eSport cyklistiku a gravel cyklistiku. Päť z nich je na programe olympijských hier (cestná, dráhová, horská cyklistika, BMX Racing a BMX Freestyle), dve na paralympijských hrách (cestná a dráhová) a štyri na olympijských hrách mládeže (cestná, horská cyklistika, BMX Racing a BMX Freestyle). Ďalšie informácie nájdete na: www.uci.org

Niekoľko slov o spoločnosti BigMat

BigMat International je popredná európska skupina nezávislých distribútorov stavebných materiálov, rekonštrukčných a stavebných výrobkov.

Bola založená vo Francúzsku v roku 1981 skupinou podnikateľov, ktorí mali blízko k svojim zákazníkom, a od čias svojho založenia sa rozšírila do ďalších šiestich európskych krajín (Belgicko, Španielsko, Taliansko, Portugalsko, Česká republika a Slovensko). BigMat združuje 571 nezávislých distribučných spoločností s celkovým počtom 991 predajných miest, ktoré sa vyznačujú spoločnými hodnotami a službami.

BigMat je štruktúrovaná ako družstvo: jej členmi sú zákazníci aj partneri. Výmena skúseností medzi jej členmi je základnou hodnotou značky.

BigMat ponúka profesionálnym staviteľom aj súkromným osobám širokú škálu kvalitných stavebných materiálov na nové projekty alebo rekonštrukcie. Značka predstavuje kľúčový článok v profesionálnom reťazci medzi výrobcom a konečným zákazníkom.

BigMat International v číslach:

3,2 miliardy eur v celkových tržbách

571 partnerov

991 predajných miest

viac ako 8000 zamestnancov.

Niekoľko slov o Majstrovstvách sveta v cyklistike UCI 2023

Od 3. do 13. augusta 2023 sa bude konať v Glasgowe a v celom Škótsku prvý ročník Majstrovstiev sveta v cyklistike UCI. Pôjde o najväčšie cyklistické podujatie v histórii, keďže po prvýkrát spojí 13 majstrovstiev sveta UCI do jedného megapodujatia.

Toto historické a prelomové podujatie bude hostiť viac ako 8 000 amatérskych a elitných cyklistov z viac ako 120 krajín a vyhlási viac ako 190 majstrov sveta na 13 majstrovstvách sveta UCI, medzi ktoré patria tieto disciplíny: BMX Freestyle Flatland, BMX Freestyle Park, BMX Racing, Gran Fondo, halová cyklistika, horská cyklistika cross-country, horská cyklistika downhill, cezpoľný maratón na horských bicykloch, cestná paracyklistika, dráhová paracyklistika, cestná cyklistika, dráhová cyklistika a trial.

Očakáva sa, že podľa svetového televízneho publika sa toto podujatie zaradí medzi 10 najsledovanejších športových podujatí na svete, čím sa vyrovná olympijským hrám a Hrám Commonwealthu a Škótsko sa dostane na svetovú scénu ako destinácia pre elitnú cyklistiku a cykloturistiku.

V súčasnosti UCI každoročne organizuje majstrovstvá sveta v jednotlivých disciplínach v rôznych mestách po celom svete počas celého roka. Od tohto prvého ročníka konajúceho sa v roku 2023 budú majstrovstvá sveta v cyklistike UCI zastrešovať tieto šampionáty každé štyri roky a budú sa konať rok pred olympijskými hrami.

Majstrovstvá sveta UCI v cyklistike v roku 2023 sú viac ako len podujatie. Budú katalyzátorom s cieľom dosiahnuť zmenu správania v celom Škótsku tým, že každému poskytnú príležitosť zažiť slobodu, ktorú môže bicyklovanie priniesť do života. Prostredníctvom spolupráce s cyklistickými partnermi a partnermi z iných odvetví šampionát posilní a zjednotí existujúcu prácu a aktivity v oblasti zdravia, dopravy, cestovného ruchu a účasti.

Podujatie sa bude konať v spolupráci s UCI, škótskou vládou, Mestskou radnicou v Glasgowe, agentúrou UK Sport, Britskou cyklistickou federáciou, organizáciami Glasgow Life a VisitScotland s jej tímom EventScotland prostredníctvom organizácie 2023 Cycling World Championships Ltd. Toto partnerstvo vytvorí model pre budúce ročníky a zabezpečí, že prvý ročník tohto podujatia bude autentický, inovatívny a jedinečný. www.cyclingworldchamps.com