Novinky a informácie
Finálne projekty BIAA’21

Finálne projekty BIAA'21

Piaty ročník BigMat International Architecture Award’21 pri príležitosti 40. výročia BigMat, značky líder medzinárodných nezávislých distribútorov stavebných materiálov, venoval špeciálnu pozornosť projektom malej škály.

Z viac ako 1 000 projektov prihlásených do súťaže, porota na záverečnom zasadnutí 12. júla v sídle Vysokej školy architektúry v Madride vybralo finálne projekty, ktoré budú súťažiť v Paríži o Veľkú cenu a o národné ceny a finalistov z Belgicka, Českej republiky, Francúzska, Talianska, Portugalska, Slovenska a Španielska. Členmi poroty sú Adrien Verschuere, Pavol Panak, Alexandre Theriot, Nicola di Battista, Inês Lobo, Jesús Aparicio, predseda ceny a Jesús Donaire, vo funkcii tajomníka.

Predseda cena Jesús Aparicio sa vyjadril, že „BigMat International Architecture Award’21 preukázala výnimočnú úroveň európskej architektúry a stala sa úspešnou nielen vďaka rekordnému počtu prihlásených projektov, ale aj vďaka ich kvalite. Projekty pokrývajú široké spektrum škál a architektonických zákrokov, od efemérnych projektov až po veľké urbanistické zákroky.“
Ceremónia odovzdania cien sa bude konať v Paríži v piatok 12. novembra v Pavilóne Cambon v rámci Medzinárodného kongresu skupiny BigMat, kde sa všetci partneri značky stretnú, aby oslávili svojich 40 rokov v Európe.

Úplný zoznam vybraných finálnych projektov:

BELGICKO

Hangar à Sel – Goffart Polomè Architectes

Melopee School XDGA – Xaveer De Geyter Architects

 

ČESKÁ REPUBLIKA

Prague Eyes– Petr Janda / Brainwork

White Shed– ATELIER 111 architekti s.r.o.

 

FRANCÚZSKO

Kervalet – Exercice

Maillon Theater – LAN (Local Architecture Network)

 

TALIANSKO

Panta Rei Beach – Toffoli Architetti

Pirelli Learning Center – Onsitestudio srl

 

PORTUGALSKO

Bar & Pavilion in Belém – Bak Gordon Arquitectos

Lisbon Cruise Terminal– Carrilho da Graça Arquitectos

 

SLOVENSKO

New Park in Leopoldov – n-1

New Synagogue – PLURAL

 

ŠPANIELSKO

Casa O Fieiro – Estudio Arturo Franco

Viviendas Sociales en Cornellà – Peris + Toral Architectes