BIGMAT home of builders

Medzinárodné sympózium BMI Atény 2016

Home Akcie a novinky Big NEWS
Medzinárodné sympózium BMI Atény 2016

Medzinárodné sympózium Atény

Značka BigMat už dlhé roky konsoliduje svoju pozíciu medzinárodného lídra v oblasti nezávislých predajcov stavebných materiálov. Zakladá svoj vývoj na internacionalizácii založenej na spolupráci a vôli tvoriť s dlhodobou perspektívou. Napriek početným mutáciám trhu si BigMat udržala vlastné smerovanie a viac, ako kedykoľvek predtým, sa opiera o strategické hodnoty: služby, excelencia, zdieľanie a solidarita. V duchu týchto hodnôt sa aj tento rok organizovalo medzinárodne stretnutie, ktorého súčasťou bolo samozrejme aj zastúpenie Slovenskej republiky.

Reprezentant každej členskej krajiny mal k dispozícii vopred dohodnutý priestor na rekapituláciu diania za uplynulý rok. Častou témou mnohých boli dosiahnuté výsledky ako aj úspešne dokončené projekty či už centrálne alebo lokálne na jednotlivých prevádzkach. Prezentované boli plány a vízie na nasledujúci rok, z čoho mohli čerpať a nechať sa inspirovať všetci zúčastnení a predovšetkým najmladší členovia aliancie. Nesmierne zaujímavé bolo vnímať rozdiely medzi jednotlivými krajinami podmienené aktuálnou ekonomickou situáciou, miestnou konkurenciou a hlavne potrebami konečného zákazníka. Na úvodný deň bol prizvaný zastupiteľ spoločnosti Euronics, Javier Panzano. Previedol nás históriou, ale aj marketingovou stratégiou ich siete, ktorá pôsobí na trhu už od roku 1980 s dôrazom na kvalitný personál, zákaznícky servis a produktových expertov. Záverečný čas bol venovaný francúzskemu úspešnému podnikateľovi Olivierovi Dauversovi. Zameral sa na kľúčové preferencie obchodu zajtrajška ovplyvnené internetovými obchodmi a neustálymi zľavami. Celý priebeh prezentovanej časti bol sprevádzaný veľmi obratnou moderátorkou, ktorá sa dokázala svižne adaptovať na problematiku prezentujúceho a poloziť tak trefné najmä pre diváka zaujímavé otázky.

 

Keďže vybraným miestom diania pre tohtoročné sympózium boli Atény, neodmysliteľnou súčasťou sa samozrejme stala návšteva Akropoly, Nového múzea a taktiež Mramorového štadióna renovovaného pre prvé moderné olympijské hry v roku 1896. Pozvaní členovia sa vo večerných hodinách mali možnosť oboznámiť s gréckou kuchyňou, ktorá ponúka pestrú paletu zdravých a nesmierne výdatných jedál. Vyvrcholením veľkolepého stretnutia bola spoločná večera v unikátnej pobrežnej reštaurácii. Účastníci tak mali priestor na osobné rozhovory, spoznať nových členov a taktiež na neformálnu zábavu odštartovanú tradičnými gréckymi tancami.

Skupina BigMat Slovakia je hrdá na to, že má možnosť byť súčasťou medzinárodnej aliancie s dlhoročnou tradíciou, ktorá oslavuje 35 rokov svojej existencie. Zároveň chce poďakovať všetkým, ktorí sa podieľajú na zdravom raste a rozvoji a verí, že aj budúci rok bude môcť obhájiť svoje čestné miesto v kruhu tých najlepších.

Stavebniny

Nájdite odborníkov vo vašich lokálnych stavebninách Bigmat

Vyhľadať

Realizátori

Nájdite spoľahlivého realizátora vašej stavby

Vyhľadať

Rozpočet strechy

Získajte cenovú ponuku na opravu či rekonštrukciu strechy

Zadať