Novinky a informácie
Viete, ako správne izolovať základy rodinných domov?

Viete, ako správne izolovať základy rodinných domov?

Rodiny často investujú obrovské peniaze do novej podlahy či kuchynskej linky. Hydroizoláciu základov rodinných domov síce nevidno, ale pred vodou a vlhkosťou ochráni všetko v dome – podlahu, nábytok a hlavne všetkých obyvateľov domu. Na základoch sa preto šetriť neoplatí. Viete, ako ich správne zaizolovať, aby vám nevlhli múry a nezatekalo do pivnice?

Rady, ako spoľahlivo izolovať základy domov nájdete na novej webovej stránke spoločnosti Icopal: www.zaklady.icopal.sk. Stránka bola vytvorená špeciálne pre staviteľov a ponúka návody, tipy aj odporúčania na bezpečnú izoláciu základov. V hre je predsa budúcnosť a zdravie celej rodiny.

Návody a tipy, na čo dať pozor

Návrh a výber spoľahlivej hydroizolácie sa v súčasnosti značne podceňuje, čo vedie k veľkým škodám na majetku. Cena hydroizolácie základov tvorí síce len nepatrné percento z celkovej ceny stavby, ale v prípade poruchy hydroizolácie sú náklady na jej opravu veľmi vysoké. Niekedy je oprava chýb dokonca nemožná.

Aké materiály si teda vybrať na zaizolovanie základov rodinného domu?

Na čo dať pozor?

Akým spôsobom treba materiály aplikovať na múry a základovú dosku?

Ktorým chybám sa máte pri aplikácii vyhnúť?

Čo môžete urobiť svojpomocne a čo by ste mali radšej zveriť do rúk špecializovanej realizačnej firmy?

Odpovede na všetky tieto otázky ponúka webová stránka www.zaklady.icopal.sk. Pozor si treba dať na príliš tenké a lacné asfaltové pásy, nevhodné na izolovanie spodnej stavby. Ako ich spoznáte? Dajú sa ľahko roztrhať v ruke, ich krycia asfaltová hmota totiž nemá potrebné kvalitatívne parametre. Odporúča sa používať asfaltové pásy z asfaltu modifikovaného kaučukom, lebo ich kvalita je neporovnateľne vyššia a životnosť niekoľkonásobne dlhšia – v porovnaní s pásmi z oxidovaného asfaltu. Kvalitné asfaltové izolácie majú oproti fóliovým izoláciám dvojnásobnú hrúbku a riziko mechanického poškodenia izolácie v priebehu výstavby je mnohonásobne nižšie.

Neváhajte, navštívte najbližšie stavebniny BigMat, kde Vám poskytneme odborné poradenstvo a pomoc pri správnom výbere vhodných materiálov.

Odporúčania na vhodné materiály

Asfaltové pásy sa na hydroizoláciu používajú v rámci systémových riešení, s penetračným náterom a drenážnou vrstvou. S vlajkovými asfaltovými pásmi Icopal môžete získať tri benefity v jednom: spoľahlivú hydroizoláciu, protiradónovú izoláciu a zvýšenú odolnosť hydroizolácie proti prerazeniu i roztrhnutiu.To všetko ponúka asfaltový pás Fundament 4.0 Speed Profile®SBS s garantovanou hrúbkou viac ako 4 mm, nosnou vložkou z polyesterovej tkaniny a špeciálnou PE fóliou na povrchu pásu. Toto zloženie predstavuje jedinečné riešenie na trhu, jeho výsledkom je 5-krát vyššia odolnosť pásu proti prerazeniu i roztrhnutiu.

Na Fundament 4,0 Speed Profile®SBS a jeho vlastnosti poskytuje výrobca až 30-ročnú záruku. Ak sa pás použil v systéme s ďalšími odporúčanými výrobkami, záruka je možná v trvaní až 50 rokov. Mimoriadne odolný je aj modifikovaný asfaltový pás ICOPALP Base 35 ww Speed Profile®SBS. Predstavuje ekonomicky úspornejšiu variantu izolácie proti zemnej vlhkosti, pri zachovaní všetkých výhod modifikovaného asfaltového pásu so špeciálnou fóliou na povrchu. Dokonalé plnoplošné spojenie s podkladom umožňuje spodná strana asfaltových pásov s hrebeňovým profilom, s technológiou Speed Profile®SBS. Oproti bežným pásom s hladkou spodnou stranou je aplikácia až o 30 % rýchlejšia, efektívnejšia a kvalita natavenia vyššia. Tieto vlastnosti má pás Fundament 4,0 Speed Profile®SBS aj pás Icopal P Base 35 ww Speed Profile®SBS.