BIGMAT home of builders

Výber projektov na zasadnutí medzinárodnej poroty v Paríži

Home Akcie a novinky Big NEWS
Výber projektov na zasadnutí medzinárodnej poroty v Paríži

BigMat International Architecture Award

7. júla tohto roku zasadla v Paríži medzinárodná porota tretieho ročníka Ceny BigMat International Architecture Award, ktorá prediskutovala najlepšie projekty súťaže. Porota, ktorej členmi sú Xaveer De Geyter, Henrieta Moravčíková, Marc Barani, Francesco Isidori, Paulo David a Jesús Aparicio, zasadala v priestoroch sídla BigMat Francúzsko počas celého dňa.

Z viac než 850 prihlásených projektov, ktorých úroveň stúpa každým rokom, bolo vybraných 88 diel z Valónskeho regiónu a Bruselu-hlavného mesta Belgicka, Českej republiky, Slovenska, Francúzska, Talianska, Portugalska a Španielska, ktoré budú súťažiť v druhej etape súťaže.
Zoznam vybraných projektov

Súčasný tretí ročník má dve novinky. Projekty sa registrovali v jednej zo 6 kategórií, ktoré sú súčasťou Ceny: Architektúra, Obnova, Interiérová architektúra, Mesto a krajina, Udržateľnosť a inovačné použitie materiálov a Efemérna architektúra.  Kategórie umožňujú, aby prihlásené diela mohli byť interpretované iným spôsobom v tejto súťaži.

BigMat International Architecture Award v snahe o účasť verejnosti v súťaži tento rok zaviedla Cenu verejnosti. Ide o ocenenie, ktorého cieľom je zozbierať hodnotenie publika vybraných projektov v tomto ročníku architektonickej súťaže.  Hlasovanie sa otvorí 24. júla a uzavrie 24. októbra 2017.

Súčasný tretí ročník BigMat International Architecture Award konsoliduje cenu ako dôležitú architektonickú súťaž, v ktorej sa každým rokom zvyšuje počet prihlásených a kvalita zaregistrovaných projektov. Tento rok sa záverečná ceremónia odovzdania cien uskutoční vo Florencii, kolíske Renesancie a budú udelené ceny v hodnote viac ako 70 tisíc euro.

Cena verejnosti

Cena verejnosti, novinka tohto ročníka BigMat’17 International Architecture Award, je jediným ocenením, ktoré nevyberá porota, ale verejnosť.
Cena verejnosti

Stavebniny

Nájdite odborníkov vo vašich lokálnych stavebninách Bigmat

Vyhľadať

Realizátori

Nájdite spoľahlivého realizátora vašej stavby

Vyhľadať

Rozpočet strechy

Získajte cenovú ponuku na opravu či rekonštrukciu strechy

Zadať