Pomohli sme s rekonštrukciou, aby Vianoce strávili deti v teple

Pomohli sme s rekonštrukciou, aby Vianoce strávili deti v teple

Minulý rok našu Alianciu oslovila redaktorka televízie JOJ s prosbou o pomoc rodine, ktorá naletela podvodníkovi.

Ako to už v živote funguje, mladá rodina s 3 malými deťmi sa rozhodla kúpiť starší domček a zrekonštruovať ho postupne. Začali práce na dome, riešili sa cenové ponuky a potom prišla ponuka na výmenu strechy. Keďže bolo obdobie neustáleho zvyšovania cien, nebolo tomu inak ani pri stavebných materiáloch.

Začala rekonštrukcia

Začali práce na dome, riešili sa cenové ponuky a potom prišla ponuka na výmenu strechy. Keďže bolo obdobie neustáleho zvyšovania cien, nebolo tomu inak ani pri stavebných materiáloch.
Bolo potrebné zaplatiť zálohu za drevo. Záloha sa vyšplhala na niekoľko tisíc, až rodina Martinčeková zaplatila skoro 30 tisíc eur firme, s ktorou sa dohodla na rekonštrukcii strechy.

Zrazu začali problémy…

Príspevok odvysielala TV JOJ, no v tom čase sme už vedeli o tejto zlej situácii a začali sme konať vďaka našej pobočke v Martine BigMat BAU-DACH. Videoreportáž si môžete pozrieť TU.

O tomto príbehu písali dokonca aj v časopise Život plus a my sme tento článok podporili našim príspevkom TU.

Ako práce postupovali

Kúpa dreva, zakrytie strechy, aby dom prežil do jari, zabezpečenie škridly a remeselníkov, ktorí sa podieľali na rekonštrukcii celej strechy hneď ako to bolo možné.
Vo februári sme nakoniec strechu so škridlou BRAMAC dokončili a odovzdali. Symbolicky sme venovali rodine škridlu na pamiatku.

Sme radi, že sme mohli v tejto zlej situácii pomôcť aj my a že záver tohto smutného príbehu mal šťastný koniec.

Za kvalitou našej práce si stojíme a preto pevne veríme, že strecha poslúži rodine na celý život. Na ďalšej ceste rekonštrukcie im prajeme veľa úspechov.