Izolácia domu zabraňuje úniku tepla v zimnom období a ohrievaniu stavby v lete, teda vytvára tepelnú pohodu. Cieľom tepelnej izolácie obvodových stien je zlepšenie fyzického stavu budov, zníženie spotreby energie na vykurovanie (aspoň o 30%), vytváranie podmienok tepelnej pohody v bytoch zvýšením vnútornej povrchovej teploty, zvýšenie tepelnej zotrvačnosti stavebných konštrukcií, zamedzenie zatekania a zníženie vplyvu teplotného rozdielu pôsobiaceho na nosné konštrukcie.
Najčastejšie používané:
Do popredia sa dostávajú izolačné materiály na prírodnej báze:
Najbežnejšou formou, ako zabrániť energetickým stratám, je použiť tepelnú izoláciu domu. Je to dôležitá súčasť stavby, ktorou chránime stavbu pred účinkami vlhkosti, vody, chladu, tepla, hluku a otrasov. Stavby sa budujú zväčša z materiálov, ktoré sú viac alebo menej pórovité a hydroskopické, ľahko prijímajú vodu alebo vlhkosť, ktorá ich poškodzuje. Preto je nevyhnutné stavby proti účinkom vody a vlhkosti chrániť, čomu práve slúži kvalitná tepelná izolácia.
Tento segment materiálov s veľmi rôznorodým použitím je určený pre strechu, fasádu ale i pre technické izolačné použitie. Veľký dôraz kladieme na ich správne spolupôsobenie v konštrukciách stavby s ostatnými materiálmi.
Odborný portál plný článkov písaných odborníkmi zameraných na riešenie bežných ale aj neštandardných problémov s vašou strechou. Nájdite overeného realizátora z vášho okolia, ktorý odborne pomôže so stavbou či rekonštrukciou.
Odborný portál